Lācītis Miks = Vinnijs Pūks!

Kurš gan nezina, kas ir Vinnijs Pūks. Bet, vai zināt, ka pirmā grāmata par Pūku latviski tika izdota ar nosaukumu “Lācītis Miks jeb Kad rotaļlietas atdzīvojas”? Tas notika sen – 1935. gadā. Vēlies aplūkot, kāda tā izskatās? Unikālais A. Milna (grāmatas autora) izdevums iepazīstams Grīziņkalna filiālbibliotēkā.

Interesants ir stāsts par to, ka grāmatu uz bibliotēku atnesa lasītāja Ārija Tūtere, kuras uzmanību bija saistījusi  bibliotēkā veidotā izstāde “Alana Milna un Vinnija Pūka piedzīvojumi”. Šādi Grīziņkalna bibliotēkā tika atzīmēta A.Milna lielā jubileja. Lasītāja pastāstīja, ka viņai ir grāmata par lācēnu Miku, bet  grāmata patiesībā ir par Vinniju Pūku: “Savā laikā šo grāmatu man uzdāvināja mana draudzene Zigita,” atceras lasītāja. “Tā bija mana mīļākā grāmata lieliskajās vasarās, kuras es pavadīju pie savas vecvecmāmiņas laukos Salacgrīvas pusē.”

Alana Milna grāmatu “Lācītis Miks jeb Kad rotaļlietas atdzīvojas” ilustrējusi māksliniece un rakstniece Margarita Kovaļevska (1910.–1999.), kura, vēl būdama Mākslas akadēmijas studente, aizrāvusies ar bērnu grāmatu grafiku. Viņa ilustrējusi arī grāmatu  “Skaistākās latviešu tautas teikas un pasakas”.

Ja tevi ieinteresēja šī grāmata un vēl daudzas citas par brīnišķīgo lāci Vinniju Pūku, aicinām uz bibliotēku – izstāde būs iepazīstama līdz marta mēneša beigām.