Vislabākās zāles ir smiekli

Aprīlis sākas ar Joku dienu un Bērnu slimnīcā bieži izskan vēlējums ” Veseļojies ar prieku”, tāpēc bibliotēkā radās ideja uzaicināt ciemos komiķi Rūdolfu Kugrēnu.

6.aprīlī Saulaino dienu bibliotēkā pulcējās jaunieši, lai ļautos smiekliem. Rūdolfs Kugrēns ir Latvijas jaunās paaudzes stāvkomēdijas jeb stand-up zināmākais pārstāvis. Viņš stāstīja un attēloja sadzīviskas situācijas no savas personīgās pieredzes, ļaujot sirsnīgi pasmieties par sevi. Rūdolfs aicināja ar smaidu paskatīties uz latviešu raksturīgākajām īpašībām, tikumiem un netikumiem, veiksmēm un neveiksmēm. Viss ko dzirdējām un redzējām šķita tik labi pazīstams un “savējais”, ļoti patika, tas vieglums ar kādu komiķis ļāva pasmieties par radu būšanām. Smiekli publikā skanēja tik dabīgi un brīvi!

Joki un smiekli – tas ir tieši tas, kas vajadzīgs, lai ātrāk atveseļotos. Bērni un jaunieši ar prieku stāsta par ārstiem un māsiņām, kuri strādājot joko, smaids un smiekli novērš uzmanību no sāpēm. Dr.Klauni runājoties un jokojot ar bērniem izgaisina spriedzi par gaidāmo vizīti pie ārsta, nezināmo, kas sagaidīs aiz baltajām durvīm. Apkalpojot slimnīcas nodaļās lasītājus, kuri nevar atnākt uz bibliotēku, esmu pamanījusi, ka bērni labprāt izvēlas anekdošu grāmatas “Pēterītis un Anniņa” un “365 Jociņi – spociņi”, “Vislabākās zāles ir smiekli”.

Labi, ja slimojot spējam atrast kādu prieka avotu, paldies visiem, kuri dāvā prieku bērniem un jauniešiem Bērnu slimnīcā!

kugrenspavasaris7

Anektotes labam garastāvoklim:

Ārsts pārbauda kādu slimnieku.
Mans slēdziens! – iesāk ārsts. – Jūs reaģējat lēni, jūs ejat lēni, ēdat lēni, domājat lēni, rakstāt lēni un lasāt lēni…
Sakiet, vai ir kas tāds, ko jūs darāt ātri?
– Jā, dakter. Es aizmiegu ļoti ātri.

– Dakter, esmu pazaudējis atmiņu!
– Ak tā? Vai sen?
– Kas, vai sen, dakter?

Medmāsa jautā slimniekam:
– Vai jūs, lūdzu, nevarētu piecelties un brītiņu palēkāt pa gultu?
– Lēkāt pa gultu? Kāpēc?
– Tāpēc, ka es aizmirsu sakratīt zāles, pirms jums tās iedevu!