Mums ir uzvarētājs!

Trešdien, 11. aprīlī, Rīgas Centrālās bibliotēkas Pasākumu zālē notika Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības reģionālais fināls.
Skaļās lasīšanas sacensības iniciatore ir Latvijas Nacionālā bibliotēka. Konkursā piedalās 11–12 gadus veci 5. un 6. klašu skolēni. Skolās un bibliotēkās tika rīkoti vietējie konkursi grāmatu lasīšanā. Mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par grāmatām un saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm.
Reģionālajā finālā piedalījās deviņi dalībnieki: astoņas meitenes un viens puisis. Klausījāmies grāmatu fragmentus, ko izvēlējušies konkursa dalībnieki – Rīgas Centrālās bibliotēkas un filiāļu lasītāji, kā arī sadarbības partneru skolu audzēkņi. Ar muzikāliem priekšnesumiem priecēja Rīgas Pārdaugavas mūzikas un mākslas skola. Dalībnieku sniegumu vērtēja kompetenta, neatkarīga žūrija trīs cilvēku sastāvā. Reģionālā fināla uzvarētājs Rihards Černauskas (Mārupes vidusskola) maijā dosies uz finālu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Paldies dalībniekiem un ikvienam, kurš sniedza palīdzīgu roku pasākuma organizēšanā un norisē!
Reģionālo finālu organizēja Rīgas Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļa.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *