Satiec rakstnieku skolā: Laura Dreiže!

Bibliotēku nedēļas ietvaros notika RCB Bērnu literatūras nodaļas rīkotā cikla „Autors meklē lasītāju, lasītājs — autoru” ārpus bibliotēkas pasākums. Pamatskolas audzēkņiem bija iespēja tikties ar fantastikas un fantāzijas rakstnieci, tulkotāju Lauru Dreiži.
Literārajā stundā uzzinājām, kur meklējami aizsākumi Lauras vēlmei radīt savas iztēles pasaules, iepazinām izdotās grāmatas un varoņus un ielūkojāmies rakstnieces dzīves aizkulisēs. Autore atbildēja uz skolēnu zinātkārajiem jautājumiem par grāmatu nosaukumu izvēli, to, kur ir labākā vieta romānu tapšanai, vai rakstot kladē nepiekūst roka un virkni citu. Jūsmīgu interesi izraisīja topošā romāna manuskripts, kas patlaban ir rokraksta formā kladē.
Pirms 17 gadiem Laura sāka spert pirmos soļus rakstniecības laukā. Šobrīd autore cītīgi pēta arābu mitoloģiju un Ziemeļamerikas indiāņu leģendas. Jaunajā romānā viņa būvē tuksneša planētu, kurā mīt aizmiguši dievi, kuri lēnām mirst, tur ir pēdējais cilvēces bastions, kurā dzīvo divas tautas, kas konfliktē savā starpā. No tuksnesī nokritušas zvaigznes ir piedzimis bērns, kuram jācenšas glābt bojā ejošo pasauli. Viņa atzīst, ka ar katru jauno darbu, pati sev ceļ prasību latiņu arvien augstāk, jo arī lasītāji ar katru grāmatu gaida arvien labāku sniegumu.

Lauras Dreižes sarakstītās un tulkotās grāmatas rodamas Rīgas Centrālajā bibliotēkā un visās filiālēs.

https://katalogs.rcb.lv/Alise/lv/search.aspx?q=%22laura+drei%C5%BEe%22&language=&materialType=&year=&c=1

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *