Foto izstāde “Latvijas daba caurvijot gadalaikiem”

Saulaino dienu bibliotēka ielūdz uz Andželas Daļeckas foto un dzejas izstādi “Latvijas daba caurvijot gadalaikiem”.

Pirms neilga laika bibliotēkā bija skatāma talantīgās Evijas zīmējumu izstāde, tagad aicinām iepazīties ar viņas māmiņas hobiju – fotogrāfēšanu.

Izstādes autore par sevi stāsta: “Mani sauc Andžela Daļecka un es strādāju par biroja administratori- lietvedi.

Kad man bija 16 gadi, mans tētis uzdāvināja man pirmo fotoaparātu. Tas nebija tik vienkārši lietojams, tāpēc nācās iemācīties izvēlēties pareizos režīmus, lai vispār sanāktu kāda fotogrāfija. Toreiz es varēju atļauties fotografēt tikai ar melnbalto foto filmiņu. Pirmajā reizē man sanāca tikai 5 kadri no 24. Bet tas bija fantastisks sākums manam vaļaspriekam – fotogrāfēšanai. ”

Andžela ir kaislīga fotogrāfe un izstādē spilgti redzams, kā viņa meistarīgi notver konkrētā brīža sajūtu un skaistumu. Par katras fotogrāfijas tapšanu autorei ir stāsts. Piemēram: ” Turpat netālu no Turaidas pils ir neliels dīķis, kurā ļoti skaisti zied ūdensrozes. Arī šajā reizē gāju fotografēt tieši ūdensrozes. Tomēr manu uzmanību pievērsa saulē laistošās ūdensrožu lapas. Parastas lapas, kuras burtiski mirdzēja kā aplietas ar zeltu.”

Par fotogrāfiju “Jūras piekraste Vaivaros”: “Ar šo fotogrāfiju raisās ļoti mīļas atmiņas, jo bijām apciemot bērnu, ar kuru mana meita kopā ārstējās Bērnu slimnīcā. Tā bija ļoti burvīga tikšanās. Tā bija brīvības sajūta kā šiem putniem lidojumā.”

andzela andzela1

Katrs kadrs aicina apstāties ikdienas steigā un izbaudīt mirkli! Andžela raksta arī dzeju, izstādē lasāmi 5 dzejoļi, kuri piemeklēti attiecīgi izvēlētajiem fotomirkļiem.

Sirsnīgs paldies Andželai par uzdrīkstēšanos ļauties savai pirmajai personālizstādei! Paldies par iedvesmu!  Lai radīšanas prieks un gandarījums par paveikto palīdz izturēt dzīves grūtos brīžus! Vēlam Evijai veselību!

Izstāde būs apskatāma visu maija mēnesi darba dienās no plkst.9.00- 16.00

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *