Stāstu zīmēšana

21.maijā Saulaino dienu bibliotēkā ciemojas māksliniece un ilustratore Ilze Egle. Viņas personālizstāde “Sapņot” priecē mazus un lielus bibliotēkas apmeklētājus. Tikšanās reizē māksliniece aicina bērnus ielūkoties izstādes darbos un ieraudzīt tajos stāstus, piemēram, par zirgu, par vistiņu, par jauniešiem… Ilze stāsta, kā top viņas zīmējumi – stāstu ilustrācijas, un rosina bērnus radīt savus stāstus.

Māksliniece mums atklāj stāstu par Bērnu slimnīcu: “Reiz dzīvoja kāds turīgs vīrs  vārdā Džeimss Armitsteds. 19.gs. beigās viņš bija ievērojams rūpnieks un tirgotājs, kurš prata rīkoties ar naudu. Dodoties mūžībā, Dž. Armitsteds Rīgas pilsētai novēlēja prāvu naudas summu (201496 rubļus), norādīdams testamentā, ka tā jāizmanto sabiedrības vajadzībām. Pilsētas valde nolēma uzbūvēt bērnu slimnīcu, kā sākumkapitālu izmantojot turīgā vīra naudu. Slimnīca tika atvērta 1899.gada rudenī, un šogad tai tiks svinēta 120. jubileja.”

Turpinot sarunu par to, kā šobrīd ārsti un māsiņas rūpējas par bērnu veselību, bērni dalās stāstos, par ko rūpējas viņi. Stāsti izdodas raibu raibie – rūpes par māmiņu, rūpes par sunīti, zivtiņu,  par mazo māsu un brāli, rūpes par istabas augiem. Atliek vien visu to uzzīmēt, un bērni čakli ķeras pie darba. Drīz vien acis priecē daudz dažādi bilžu stāsti, starp tiem atpazīstams arī Džeimss Armitsteds.

 

    

   

 

   

 

 

  

 

Sirsnīgs paldies māksliniecei Ilzei Eglei par iedvesmu radīt savu stāstu ilustrācijas!

Ja vēlies apskatīt pārējos mākslinieces Ilzes Egles darbus, ieskaties:

http://www.behance.net/ilzeegleart

http://www.ilzeegle.com

Paldies LSM.LV par dāvanu – jaunām akvareļu krāsām, otām un papīru!

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *