Aicinām tikties ar dzejnieku Uldi Ausekli!

Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēka “Kurzeme” (Jūrmalas gatvē 78d, tālr. 67419629) 20. novembrī plkst. 16.30 aicina uz tikšanos ar dzejnieku Uldi Ausekli un izdevniecības “Annele” direktori Ilutu Moldani-Greiškani.

Pasākuma laikā darbosies grāmatu galds.

Dzejnieks un grāmatu izdevējs Uldis Auseklis ir viens no populārākajiem bērnu autoriem Latvijā. Viņš ir dzimis 1941. gadā 30. oktobrī Madonas rajona Mētrienas pagasta “Ataugās”, mācījies Ļaudonas vidusskolā. Jau mācoties 6.klasē ar saviem dzejoļiem piedalījies literārajā konkursā, kurā ieguvis 1.vietu. Vidusskolas gados viņš daudz rakstīja un 1959.gadā Madonas rajona avīzē “Stars” publicēja savus pirmos dzejoļus. 11. klases pavasarī U.Auseklis tika uzaicināts uz jauno autoru semināru, kur viņu nopietni vērtēja Mirdza Ķempe un Māris Čaklais. Vēlāk U.Auseklis studējis Latvijas Universitātes Filoloģijas fakultātē Latviešu valodas un literatūras nodaļā. 1992. gadā viņš dibina pats savu privātapgādu “Garā pupa”, kurā izdod grāmatas bērniem, dzejoļu krājumus, kultūrvēstures grāmatas un avīzi bērniem “Kurmītis”(līdz 2003. gadam). No 1995. gada Uldis Auseklis ir Latvijas Rakstnieku savienības biedrs. 1997. gada aprīlī Uldis Auseklis saņēma Pastariņa prēmiju par dzejoļu krājumu bērniem “kaķis ada zeķes zaķim”.

Izdevis daudzus dzejoļu krājumus gan bērniem, gan pieaugušajiem, kā arī tulkojis krievu dzejnieku darbus. Viens no galvenajiem Ulda Ausekļa dzejoļu varoņiem ir runcis Francis. Daudzus Ulda Ausekļa dzejoļus dziesmām izmantojis komponists Uldis Fridrihsons.

Uldis Auseklis par dzejas rakstīšanu saka: “Dzejoļus rakstīt ir ļoti atbildīgs darbs… Esmu pateicīgs vietām un stundām, kas dāvājušas man dzejoļus. Ir vietas, kuras tev uztic savas gaismas spēles, savus putnus, savu vientulību, debesis, puķes, nojautas vai ūdeni māla krūzē un dāvā steidzīgus, bet labus un radošus mirkļus.”

Izdevniecība “Annele” dibināta 1996. gadā. Tā bija dzejnieka Jāzepa Osmaņa ideja par autorizdevniecību, kur izdotu tikai paša dzejnieka grāmatas. “Anneles” pirmā izdotā grāmata bija Jāzepa Osmaņa bērnu adzejoļa krājuma “Nerātnie pirkstiņi” atkārtots izdevums.

Ir pagājuši 18 gadi un “Annele” ir izaugusi, pierādījusi un parādījusi sevi kā nopietnu bērnu literatūras un latviešu oriģinālliteratūras izdevēju. Pa šiem gadiem izdotas vairāk kā 400 grāmatas.

Annelei” bija ilggadīga sadarbība ar paaudzēs iemīļoto bērnu grāmatu autori un mākslinieci Margaritu Stārasti. Visas mākslinieces jaunās grāmatas, kuras viņa ilustrēja un sarakstīja līdz pat 2007. gadam, tika uzticētas izdot “Annelei”. Atkārtotus izdevumus piedzīvojušas tādas grāmatas kā “Rūķu dēlēns Knīpucis”, “Pasaka par miedziņu”, “Laimes sēkliņa” u.c.

Nozīmīgākie “Anneles” izdevumi ir Latvijas vēstures pirmavots “Indriķa hronika” un tautas eposs “Lāčplēsis” ar Gunāra Kroļļa ilustrācijām.

Pateicoties ilggadējai un veiksmīgai sadarbībai ar autoriem un māksliniekiem, “Annele” ir saņēmusi balvas un atzinības rakstus par izdotajām grāmatām:

• 2001. gadā “Indriķa hronika” nominēta LGA rīkotajā Grāmatu mākslas konkursā “Skaistākā grāmata”
  • 2006. gadā Māras Cielēnas grāmata “Baltā pasaule” Bērnu žūrijā 8.-9.klašu grupā ieguva 3. vietu
  • 2007. gadā atzinība par grāmatu “Braucam Rīgu lūkoties”, kurai 1.-2. klašu Bērnu žūrija piešķīrusi 3. vietu
  • 2009. gadā Ievas Samauskas grāmata “Pilsēta no A līdz Z”, māksliniece Gundega Muzikante, nominēta LGA rīkotajā Grāmatu mākslas konkursā “Zelta ābele”
  • 2011. gadā apgāds saņēma “Lielo lasītāju balvu” par Maijas Laukmanes dzejoļu krājumu “Lapsenes mani nedzeļ”.
  • 2013. gadā Zelta ābele 2012 lasītāju simpātiju balva par Maijas Laukmanes grāmatu “Gar ausīm skrien vējš”

Pasākuma informatīvais atbalstītājs žurnāls “Zintnieks”.

Ieeja bez  maksas.