„Mēs Latvijai!” noslēguma pasākums

Latvijas valsts svētku nedēļas nogalē bibliotēkā „Zemgale” ar prieku uzņēmām 47. vidusskolas 6. klases skolēnus un skolotājus.

Mūsu pārrunu galvenā tēma bija par 11.novembrī Latvijas Televīzijas 1.kanālā skatīto filmas pirmizrādi. Tā bija pēc Rekrutēšanas un jaunsardzes centra pasūtījuma filmu studijas “Mistrus Media” veidotā dokumentālā filma “Jaunatne Latvijas brīvības cīņās”. Filmas režisore – Daina Rašenbauma, scenārija autors – Guntars Daģis, operators – Aigars Sērmūkšs, filmas moderators – Matīss Gricmanis.

Filma stāsta, kā pēc valsts neatkarības pasludināšanas 1918.gada novembrī skolēni un studenti pieteicās aizstāvēt Latvijas valsti. Latvijas Brīvības cīņās un frontes aizmugurē iesaistījās ap 300 skolēnu un 1000 studentu visā Latvijā. Daudzi no viņiem karā krita vai pazuda bez vēsts.

Bija jūtams spilgts līdzpārdzīvojums savu vienaudžu likteņiem, pārrunājot skolēnu gaitas tajos tālajos Latvijas valstiskuma pirmsākumos.

Pasākuma otrajā daļā pētījām ceļus, kā atrast un apkopot informāciju, izmantojot bibliotēku elektroniskos katalogus un abonētās datubāzes.

Noslēgumā skolēni azartiski iesaistījās minējumos, cik daudz grāmatu gada laikā bibliotēkā izsniedz lasītājiem, cik pasākumu gada laikā notiek bibliotēkā? Minējumi bija dažādi. Īpašs pārsteigums visiem bija par kuplo tematisko pasākumu skaitu bibliotēkās.

Sveicieni šajā Latvijas svētku nedēļas noslēgumā!