Bērni dara, domā, raksta…

Skola ir beigusies un sākas vasaras brīvlaiks. Trīs priekpilni un bezrūpības pārpildīti mēneši, kurus katrs pavada kā vien māk. Cits dodas uz laukiem pie vecmammas un vectēva, lai palīdzētu darbos, atpūstos un iegūtu vasarīgi iedegumu, savukārt citi dodas uz vasaras nometnēm, lai iepazītos ar jauniem draugiem, atraktīvi pavadot dienu un balējoties līdz naktij, kamēr kāds sāk sūdzēties par trokšņošanu. Turpretim kāds vienkārši grib izgulēties, paslinkot un paskatīties TV.
Bet ne visi vecāki var atļauties nometnes, vai doties kādā ceļojumā un izpētīt pasaules nostūrus, kā arī ne visiem ir vecmammas laukos. Visi bērni ir pelnījuši pavadīt vasaru tā, lai tā ilgi paliktu atmiņā. Vispiemērotākā vieta, lai to panāktu ir bibliotēka. Bibliotēka var nebūt tikai tā vieta, kur tevi sūta mamma, lai tu izglītotos lasot grāmatas, vai arī skolotājas uzdotais obligātās literatūras saraksts liek tur doties. Tā var būt vieta, kur tu vari nākt katru dienu, lai parunāt ar patīkamiem cilvēkiem, paspēlēt spēles, pasēdēt pie datora, pašķirstīt žurnālu, izvelēties sev interesējošu grāmatu utt. Tā ir tā vieta, kur katru ceturtdienu (pēc Daugavas filiālbibliotēkas laikiem) visas vasaras garumā tu vari piedalīties interesantos pasākumos. Līdz šim ir notikuši šādi pasākumi (jūlijā un augustā):

• Zīmējam multfilmas
  • Ejam makšķerēt
  • Zīmējumi par jūras tematiku
  • Gaisa desants
  • Papīra bumerangs
  • Eksperimenti 2
Tika zīmēti gan krāšņi zīmējumi, gan veidoti bumerangi, tika izspēlētas spēles, un pat lidināti izpletņi! Mēs iemācījāmies, kā zīmēt multfilmas, uz brīdi nokļuvām „ķīmijas laboratorijā”, kur katrs no mums kļuva par brīnumaino eksperimentu liecinieku. Un pat tad, kad jums šķiet, ka vasara jau iet uz beigām un viss jau ir nokavēts, tad jāsaka, ka nekas vēl nav zaudēts! Jūs vēl varat paspēt piedalīties pasākumos, iepazīties ar jauniem interesantiem cilvēkiem, un galvenais – atvērt sev durvis jaunā, krāsainā pasaulē!
Emīls Kārlis Skrastiņš.
Rīgas lietuviešu vsk. 7.kl