Dziesmu svētki bibliotēkā

Šobrīd mūsu pilsētas skolās notiek projektu nedēļas, tāpēc skolēni steidz uz bibliotēku meklēt vajadzīgos materiālus pēc uzdotajām tēmām. Mūsu bibliotēka, tāpat kā iepriekšējos gados, sniedz bērniem visu iespējamo atbalstu projektu darbu sagatavošanā.

Šoreiz, 2. februārī pie mums bija atnākuši 3.-4. klases skolēni. Skolēnu projektu nedēļas tēma šogad bija: „Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki”, tāpēc tai arī veltījām mūsu tikšanos.

Tā kā skolēni bija pie mums pirmo reizi, sākumā mēs iepazīstinājām viņus ar bibliotēku, ar uzvedības noteikumiem un parādījām filmiņu „Aicinām uz bibliotēku”.

Bērni labprāt parādīja mums, cik labi viņi prot lasīt. Pēc tam, kad viņi palasīja grāmatas, sākās mūsu tikšanās galvenā daļā, kurai mēs speciāli sagatavojām prezentāciju par Dziesmu svētkiem. Mūsu mērķis bija bērniem pieejamā formā pastāstīt par šī tradicionālā kultūras pasākuma rašanās vēsturi, par svētku karogu, svētku laikiem un ciklu.

Kopš 1873. gada šie svētki ir notikuši jau 25 reizes. Nākamie Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki paredzēti 2018. gadā par godu valsts simtgadei. Šie svētki ir Baltijas valstu raksturīgākā un vienojošākā kultūras tradīcija.

Skolēni uzzināja arī, ka līdzās  šiem galvenajiem svētkiem reizi piecos gados notiek Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Līdz šim šie svētki ir notikuši desmit reizes, bet vienpadsmitie notiks 2015. gada vasarā.

Pēc prezentācijas noskatīšanās kopā ar skolotājiem mēs sarīkojām nelielu viktorīnu. Bērniem bija jāatbild uz jautājumiem par Dziesmu svētkiem, un viņi lieliski tika galā ar šo uzdevumu! Mēs bijām ļoti gandarīti, ka skolēni tik labi atcerējās visu, ko mēs bijām pastāstījuši.

Pēc tam visi kopā mēs skatījamies muzikālas animācijas filmiņas, kurās skanēja dziesmas. Bērni sākumā sāka dziedāt līdzi, bet pēc tam sāka paši dziedāt dziesmas. Tā kā beigās mums sanāca īsts koncerts!

Mūsu tikšanās ar skolēniem noritēja radoši, interesanti un noteikti palīdzēja paplašināt bērnu redzesloku!