Jūnija atskaņas Daugavas ūdeņos

Nu ir atskanējuši jūnija lieti Daugavas krastos, atskanēja arī jautrie un izglītojošie pasākumi RCB Daugavas filiālbibliotēkā. Pienācis laiks atskatīties uz notikušo!

Jūnijā mēs esam mācījušies par vides aizsardzību Pasaules vides dienā, zīmējuši savu sapņu vidi un taisījuši pūces no pārstrādāta kartona kopā ar īpašiem viesiem – Pītu (Nīderlande) un Santu no Homo Ecos. Par godu pārbraukšanai uz telpām Aviācijas ielā, ir notikušas jauno aviatoru sacensības – tika taisītas lidmašīnas no papīra un rīkotas sacensības: kura lidmašīna aizlidos vistālāk. Kopā ar bērniem gatavojāmies Līgo svētkiem, apzinot latviešu tautas tradīcijas un taisot vainadziņus no papīra ziediem un ozollapām. Mēneša beigās, kad Francijā tradicionāli tiek rīkoti vasaras mūzikas svētki, mēs kopā ar īpašo viesi Elīzi no Homo Ecos (Francija) mācījāmies teikt „Labdien”, kā to dara dažādos Francijas reģionos no Normandijas līdz Korsikai, meklējām ainavas un pilsētas uz Francijas kartes, rakstījām vēstules franču draugiem un dejojām tautas dejas no Bretaņas.

Tādi nu mēs bijām jūnijā – zaļi, lidojoši, tautiski un multikulturāli! Paldies visiem, kas piedalījušies, un vēlāmies informēt arī tos, kam nebija iespēja būt klāt: viss vēl tikai sākas un daudz kas interesants un aizraujošs paredzēts priekšā! Gaidīsim jūs atkal ciemos RCB Daugavas filiālbibliotēkas bērnu literatūras nodaļā!

P.S. Ieskāties arī mūsu draugu – vides aizsardzības organizācijas Homo Ecos – mājaslapā, sadarbība ar kuru tika rīkoti pasākumi veltīti Vides dienai un Francijai. Uzzināsi daudz ko par vides aizsardzības aktualitātēm Latvijā un pasaulē, kā arī par aktivitātēm un projektiem bērniem un jauniešiem! www.homoecos.lv