Kusties un esi vesels

Pavisam drīz visa pasaule sekos XXXI Olimpisko spēļu atklāšanai. Arī mūsu bibliotēkas lasītāji ar nepacietību gaida šo grandiozo notikumu. Lai tie nebūtu tikai tukši vārdi, aicinājām ciemos divu Olimpisko spēļu dalībnieku kalnu slēpošanā un divkārtējo Pasaules čempionu skrituļslidošanā Kristapu Zvejnieku. Neskatoties uz to, ka Kristaps Latvijā ir tikai dažus mēnešus gadā, viņš atrada brīvu laiku, lai atnāktu pie mums ciemos un pastāstītu par savām sporta gaitām. Ar lielu interesi klausījāmies, cik daudz darba un neatlaidības jāiegulda, lai sasniegtu labus rezultātus un pasaulē izskanētu mūsu Latvijas vārds. Varējām apskatīt un pat piemērīt gan Kristapa slēpes, gan ķiveres, gan slēpošanas kombinezonu, kā arī skrituļslidas. Tā kā vasarā trenēties slēpot ir problemātiski sniega trūkuma dēļ, Kristaps nodarbojas ar skrituļslidošanu. Ar sajūsmu uzņēmām ziņu, ka Kristaps ir gatavs nodemonstrēt savu skrituļošanas mākslu. Šim pasākumam bijām sagatavojušies arī mēs – katram bija līdzi savs sporta inventārs – skrituļdēļi, divriteņi, trīsriteņi, futbola bumbas un tenisa raķetes. Un mūsu mazie sporta svētki varēja sākties. Sēdāmies mūsu bibliotēkas vilcieniņā un devāmies sportot. Tur tik bija ko redzēt! Prieks un jautrība sita augstu vilni. Lai nedaudz atvēsinātu sakarsušās emocijas, risinājām dažādus uzdevumus, saistītus ar sporta spēlēm. Galvenais tiesnesis, protams, bija Kristaps. Bijām noguruši, bet laimīgi – kad vēl būs tāda iespēja sportot kopā ar Pasaules čempionu. Kā jau nopietnās sacensībās, visi bijām pelnījuši zelta medaļas – tas nekas, ka šoreiz šokolādes. Bibliotekārīte bija sarūpējusi arī lielu lielu arbūzu. Sagriezt šo milzīgo ogu uzņēmās Kristaps un veica to vienkārši izcili. Garšoja brīnišķīgi! Svētki bija izdevušies!